«Суми — місто без наркотиків»: патрульні, студенти, представники міськради та наркодиспансеру почали очищувати місто від реклами наркотичних речовин

Перший рейд видався врожайним, адже в місті були замальовані понад 150 написів, які рекламують наркотичні речовини.


Патрульні поліцейські Сумщини, помічник міського голови Михайло Ананченко, завідувач диспансерного відділення КЗ СОР «СОНД» Олег Середа та близько 20 студентів вищих навчальних закладів міста об’єдналися за для спільної мети — попередити та запобігти розповсюдженню наркотичних речовин у місті.

«Кожна людина, мабуть, бачила написи, які пропагандують наркотичні речовини в нашому місті. Студенство не може стояти осторонь цього. Ми хочемо зробити наше місто чистим та без наркотиків. На нашу думку, така важлива проблема має бути порушена саме студентами», — розповідає помічник міського голови, студентський президент України Михайло Ананченко.

10 березня, у центрі міста учасники заходу розділилися на групи, які «взявши на озброєння» фарбу, пензлі та рукавички активно почали замальовували на стінах сумських будинків адреси сайтів наркодилерів, що здійснюють продаж небезпечних для життя та здоров’я речовин.

«Близько місяця тому ми створили онлайн-карту на яку почали наносити місця розміщення вказаної реклами. Їх під час несення служби виявляли патрульні поліцейські, а згодом до нас приєдналися і студенти. Наразі ми продовжуємо контролювати цей процес, адже такі рейди ми будемо проводити на постійній основі», — говорить інспектор відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції в Сумській області Оксана Красовська.

За чотири години вдалося усунути понад 150 таких написів на 20 центральних вулицях. Ліквідовані написи були на багатоповерхівках, приватних будинках, магазинах, а також, навіть, навчальних закладах.

«Сенс ініційованого нами заходу «Суми — місто без наркотиків» не лише в замальовуванні написів, проект є довготривалим, а значить містить у собі ряд заходів. З метою недопущення вживання вказаних речовин та, навіть, думки про їх придбання, ми будемо продовжувати проводити профілактичні роботи в навчальних закладах та обговорювати вказане питання з громадою. До слова, з початку 2017 року в Сумах патрульні поліцейські виявили та затримали понад 600 громадян, які мали при собі речовину, схожу на наркотичну», — повідомив старший інспектор прес-служби Управління патрульної поліції в Сумській області Олег Сологуб.

Перехожі позитивно відреагували на дану ініціативу, говорять – нарешті цю рекламу замалюють, адже це читають діти, які надалі можуть стати наживою для наркоторговців.