«Сумигаз» проводить контрольне зняття показників лічильників у понад 355 тисяч споживачів

З початку року контролери АТ «Сумигаз» зафіксували більше 171 тисячі показань лічильників.


Зняття фактичних показань забезпечує достовірність обліку в інтересах клієнтів. Наприклад, якщо споживач допустив помилку, передаючи показання, то розрахунок обсягу газу коригується до фактичних даних. У середньому одному контролеру потрібно щомісяця відвідати близько тисячі домоволодінь регіону, в яких здійснюється облік газу.

«Наші контролери виконують карантинні вимоги, тому звертаємось до споживачів з проханням не вчиняти порушення і допускати контролерів до газових лічильників, – говорить начальник відділу інспектування АТ «Сумигаз» Наталія Тарасенко. – Контрольні показання лічильників знімають періодично. Фахівці здійснюють фотофіксацію приладів обліку газу на мобільні телефони та миттєво передають показання до бази даних за допомогою додатку Мобайл-контролер».

Не лише контролери фіксують показання лічильників газу. Це також може зробити слюсар, майстер або інший працівник газорозподільної компанії під час ремонту газового обладнання, при знятті лічильника на повірку тощо. У АТ «Сумигаз» рекомендують вимагати службове посвідчення фахівця газової компанії, яке містить фото та завірене печаткою підприємства, щоби уникнути шахрайства з боку сторонніх осіб.

Нагадуємо, що споживачі природного газу мають щомісяця самостійно фіксувати показання лічильника станом на 1-ше число та впродовж наступних п’яти днів передавати їх газорозподільній компанії.

Для зручності клієнтів діють онлайн-сервіси 104. ua – «Особистий кабінет» на сайті 104.ua, чат-боти 7104ua у Viber та Telegram.