Сумщина долучилася до Всеукраїнського форуму ОТГ

Україна буде успішною країною успішних людей! На цьому наголосив, відкриваючи форум, Президент України Петро Порошенко.


«Децентралізація дала вам шанс із слухняних та безправних виконавців і прохачів стати успішними місцевими лідерами, які здатні вирішувати проблеми села, селища, міста. А потім – рухатися на гору і вливати свіжу кров, якої завжди потребує влада, щоб не закостеніти і не відірватися від проблем людей, – говорив Президент України. – Одне із завдань децентралізації – наблизити владу до простої людини. Скоротити відстань і час для вирішення проблем. Президент, Уряд, Верховна Рада налаштовані на ефективну співпрацю з громадами».

А прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму виступі запропонував підписати великий Меморандум, який стане планом подальших дій в рамках започаткованої 2014 року реформи децентралізації влади в Україні.

 «Тепер ми маємо підписати Меморандум з усіма учасниками (реформи децентралізації), представниками місцевого самоврядування. Сформувати чіткій план дій, який буде не просто лозунгами, а зобов’язаннями, – сказав Володимир Гройсман. – Наша кінцева модель – повсюдне  місцеве самоврядування із самодостатніми і сильними  громадами. Маємо будувати стійку стратегію розвитку держави на основі сильного місцевого самоврядування, центром якого є громадянин і його потреби. На часі – повна включеність в порядок денний реформ в державі, в економічне життя країни та економічне зростання».

Участь у форумі взяла делегація від Сумщини – представники облдержадміністрації, обласної ради, об’єднаних територіальних громад та експерти із впровадження реформ.

«На форумі представники влади, зокрема об’єднаних територіальних громад, діляться власним досвідом розвитку громад, планами на майбутнє. І дуже важливо, що координація цього процесу відбувається на рівні держави, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО. – Також важливо, що на форумі будуть панелі, присвячені соціально-економічному розвитку ОТГ, підтримки малого бізнесу на цих територіях. Адже саме ці теми сьогодні актуальні для голів об’єднаних територіальних громад України та Сумщини зокрема».

За його словами, Сумська область – серед флагманів щодо впровадження децентралізації, тож головам ОТГ Сумщини теж є чим поділитися на всеукраїнському рівні.

10467 10468