Сумщина – на четвертому місці в Україні за рівнем заборгованості зарплат

«На превеликий жаль, згідно із статистичними даними, Сумська область займає «почесне» 4-те місце за рівнем заборгованості з виплати заробітних плат. Попереду лише Донецька, Луганська та Харківська області. На Сумщині заборгованість складає понад 293 млн грн», – говорить депутат Сумської обласної ради Олександр Стрельченко.


Загалом по Україні заборгованість по зарплатах становить 2,718 млрд. З початку року вона виросла на 73 млн грн. Це означає, впевнений опозиціонер, що влада не справляється з соціально-економічною ситуацією в країні. Заборгованість по зарплатах росте швидкими темпами, і це один з факторів, що вимагає швидкої заміни керівництва економікою відразу після виборів.

В цілому 9 регіонів з 25 формують основну заборгованість по виплаті зарплат і це при тому, що саме в цих регіонах живе половина працездатного населення країни.

Всеукраїнським лідером за обсягами невиплат залишається промисловість, де сконцентровано 79,4% заборгованості по зарплатам. На Сумщині ситуація схожа. Так, лише на Сумському НВО накопичився борг у 225,4 млн грн.

Насторожує той факт, що знову, як і в минулому році, значними темпами наростають борги по зарплатах в бюджетному секторі, в т.ч. в охороні здоров’я (+ 12,4%) та освіті (+ 66,4% з початку року). Вчителям і медикам наполегливо обіцяють підняти зарплати, в реальності істотних підвищень немає і навіть те, що належить, не виплачується.

«Пора припинити ці нелюдські експерименти влади знущання над людьми. Пріоритетом повинна бути реальна боротьба з бідністю, боротьба за нормальне життя в Україні, а не популістські гасла і псевдореформи. Люди повинні жити по-людськи, отримувати нормальні зарплати і пенсії, а держава – проводити відповідальну соціально-економічну політику», – упевнений опозиціонер.

Головним завданням, каже, для їхньої політичної сили є повернути в країну мир, захистити простих людей від свавілля нинішнього режиму і зупинити соціально-економічну катастрофу в Україні.