Сумщина зайняла «золоту середину» рейтингу областей

За підсумками першого кварталу 2017 року Сумська область посіла 15 місце у загальному рейтингу областей України. Експерти «Ділової столиці» моніторили ситуацію в регіонах за 20 критеріями, і в результаті Сумщина показала стабільний позитивний результат. 


Так, наша область отримала перші місця рейтингу одразу за двома соціально важливими показниками. На Сумщині зафіксовано найбільше по Україні зниження смертності населення (на 7,4 відсотки, порівняно з першим кварталом минулого року; середній же показник по країні – 0,1%).

Крім того, в області найнижчий рівень дитячої смертності серед дітей до 1 року: якщо на Сумщині це 2,9 на тисячу новонароджених, то в цілому по Україні – у 2,5 рази вище.  

Водночас, позитивні показники Сумської області не обмежилися тільки соціальною сферою, відзначено і здобутки у сфері економіки. Зокрема, Сумщина увійшла до трійки лідерів за динамікою нефінансових послуг: їх реалізовано на 43 відсотки більше, ніж у цей же період 2016 року.

За версією «Ділової столиці», Сумщина на 8 місці в державі за прямими іноземними інвестиціями, та на 10-му за динамікою сільського господарства.

Рейтинг видання «Ділова столиця» – одне з кількох неофіційних оцінювань ситуації в областях України. Наразі є відомими результати ще одного рейтингу за перше півріччя 2017 року – оцінки ефективності губернаторів, проведеної Комітетом виборців України. Нагадаємо, у рейтингу КВУ керівник Сумщини Микола Клочко отримав 7 місце, завдяки одним із кращих результатів по країні у сфері децентралізації, протидії корупції, реалізації ProZorro та запровадження технологій енергозбереження.