Сумська міська ПЛР-лабораторія готується до роботи в звичайному режимі

Перша на Сумщині міська ПЛР-лабораторія готується до роботи в звичайному режимі.


Начальник управління охорони здоров’я Олена Чумаченко під час щопонеділкової апаратної наради розповіла, що в п’ятницю, 15 січня, ДП «Сумський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» провело атестацію вірусологічного підрозділу бактеріологічної лабораторії КНП «Клінічна лікарня № 4», де проводитимуться відповідні дослідження, та надало висновок, що він відповідає визначеним критеріям.

Сьогодні ПЛР-лабораторія розпочала проводити референс-тестування, і вже цього тижня вона буде внесена до переліку лабораторій МОЗ, які проводять такі дослідження. Також направлені листи до ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо укладення договору на проведення тестувань.

«Хочу ще раз наголосити, що для тих, хто проходить тестування за направленням лікарів первинної ланки, воно буде безоплатним. Сподіваюсь, що з часом ми зможемо проводити дослідження в добовий термін, що в свою чергу змінить на краще ситуацію як із тестуванням і контролем, так і лікуваанням, яке починатиметься швидше», – сказав Олександр Лисенко.