Сумська митниця ДФС виявила 731 порушення митних правил протягом першого півріччя 2018 року

Про це повідомив в.о. начальника Сумської митниці ДФС Олександр Щуцький.


За його словами, вартість предметів цих правопорушень становила більш ніж 19 млн гривень.

– Кількість складених протоколів про порушення митних правил у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 77 відсотків або 319 справ, – говорить Олександр Щуцький.

Сумські митники за січень-червень 2018 року наклали на порушників митного законодавства штрафів на суму 7,4 млн. гривень. За аналогічний період 2017 року накладено лише 2,8  грн. гривень штрафів.

В той же час, на сьогодні вже від судів до митниці надійшли рішення у 140 справах з урахуванням справ, що були заведені у 2017 році  (у 2017 – у 170 справах). Суди винесли рішення на користь держави і застосували конфіскацію у 129 справах на суму  2,7 млн. гривень. Також судом накладено штрафів на суму 2,8 млн. грн  та стягнуто 52 тис грн у дохід держави.

Характерними видами порушень митного законодавства на Сумщині є недекларування товарів; порушення термінів доставки вантажів та транспортних засобів в митницю призначення, порушення порядку проходження зони спрощеного митного контролю, переміщення товарів з приховуванням від митного контролю та переміщення товарів поза митним контролем.