Сумська область на останніх позиціях по боротьбі зі СНІДом

Фахівці Інституту аналітики та адвокації проаналізували показники всіх регіонів України та створили рейтинг, що показав успішність кожної області у виконанні плану боротьби зі СНІДом. Під час дослідження брали до уваги лише місцеві бюджети. Сумська область на 26 місці за рівнем затверджених коштів.


Усього на 2017 рік для виконання програми протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу з планованого бюджету, розміром 4,3 млн. грн. виділили 891 тис. грн. (станом на 01.07.2017 року), повідомляє прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації».

– Особливу увагу ми приділили профілактиці захворювання та лікуванню супутніх до СНІД захворювань. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Сумська область займає 23 місце за кількістю затверджених коштів на напрямок профілактичного характеру. На заходи лікувального характеру фінансів у програмі не затверджували.

Наприкінці 2017 року в регіоні зареєстровали 1 490 ВІЛ-інфікованих осіб. Інформація щодо фактично витрачених коштів відсутня, тому що її надають раз на рік. Через це Сумська область лишається на останніх позиціях всеукраїнського рейтингу.

Докладніше про дослідження можна дізнатись за посиланням.