Сумська ОДА запропонувала шляхи вирішення газового питання

З пропозиціями від облдержадміністрації на позачерговій сесії Сумської міської ради виступив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький.


За його словами, врегулювати проблеми ведення обліку газу – у повноваженнях міської ради, яка має найближчими днями розробити і прийняти вже 21 грудня відповідну програму.

 Керівник апарату за дорученням тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА звернувся до присутніх депутатів із пропозицією розробити програму встановлення індивідуальних лічильників у будинках обласного центру на умовах співфінансування та внести питання про її затвердження на наступну сесію міськради 21 грудня. Це попередить подальше відключення людей від газопостачання та знизить рівень соціальної напруги. 

 «Облдержадміністрація – на боці громади міста, яка відстоює свої права. Цю проблему можна було врегулювати ще у 2016 році, потрібно було інформувати людей, щоб вони чітко орієнтувалися у процесах. Тож не бачу сьогодні жодних проблем у розробці програми, за якою у міському бюджеті будуть передбачені кошти на встановлення індивідуальних лічильників за умов співфінансування», – зазначив він.

 Разом з тим, враховуючи реальну загрозу виникнення надзвичайної ситуації на території міста Суми з 1 січня 2018 року, коли передбачалось відключення газу всім, хто не має засобів його обліку, облдержадміністрація звертатиметься до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради із проханням про відтермінування відключення природного газу у будинках, де не встановлені лічильники.

 А також облдержадміністрація долучатиме працівників Держпраці та правоохоронних органів до контролю за дотриманням прав людей на якісне та безпечне газопостачання.