Сумська районна ТВК приймала рішення без кворуму

Сумська районна ТВК, не маючи кворуму на засіданнях, продовжувала працювати й, всупереч Закону, навіть приймала  рішення.


Як стало відомо спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА, 28 жовтня 2016 року на першому засіданні Сумської районної ТВК, скликаному на виконання постанови ЦВК № 437 від 7 жовтня 2016 року «Про перші вибори депутатів сільських, селищних об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних голів 18 грудня 2016 року», були присутні лише 4 члени комісії з 15, які, згідно з додатком до постанови ЦВК про затвердження складу ТВК були на той час членами Сумської районної ТВК.

За результатами засідання було складено протокол. Згідно з протоколом члени комісії були завчасно повідомлені про проведення засідання телефонограмою 27.10.2016.

Відмовою у роботі комісії стала, нібито, відсутність коштів на проїзд та неналежне матеріально-технічне забезпечення.

При цьому комісія без кворуму приймала певні рішення, хоча засідання без кворуму взагалі не повинне були відбуватися.

Згідно з першим проколом, а також протоколами від 05.11.2016 та від 02.12.2016 сім членів РВК з 15 не відвідали жодного засідання без поважних причин, що є складом кримінального правопорушення.

Згідно з ч.1 ст. 157 КК України ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин є кримінальним правопорушенням.

Варто також додати, що копії протоколів, надані головою комісії на запит про отримання інформації, не були підписаними. Крім того, дошка оголошень про засідання РВК та їх результати у приміщенні, де розташована РВК, взагалі відсутня.

Щодо вищезгаданих фактів спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА написали заяву до поліції для проведення перевірки.

https://www.oporaua.org/novyny/43834-na-sumshchyni-raionna-tvk-vsuperech-zakonu-pryimala-rishennia-bez-kvorumu