Сумське НВО закриває зарплатну заборгованість за березень

21-22 червня всім категоріям працюючих у ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» виплачується друга частина заробітної плати за березень поточного року, а мобілізованим співробітникам в повному обсязі перераховано заробіток за травень.


«На превеликий жаль, заборгованість із заробітної плати збільшилася. Причин цього декілька. По-перше, вкрай негативно на забезпеченні життєдіяльності підприємства відбивається загальна нестача замовлень. По-друге, не всі партнери своєчасно розраховуються за поставлену продукцію і виконані роботи, що не дає нам можливості будувати чіткі плани щодо погашення боргів перед колективом і проведення інших необхідних платежів. До того ж загальмувалося питання з відшкодуванням ПДВ, сума якого щодо Сумського НВО перевищує 30 млн. грн.», – говорить генеральний директор об'єднання Олексій Цимбал.

Керівник підприємства також відзначає, що, врешті-решт, почали розігруватися тендери на українському ринку, на які сумські машинобудівники покладають великі надії.

«Ми отримали підтвердження, що здобули перемогу в ряді конкурсів. Зараз готуються угоди. Це дуже добра новина. Але є і свої нюанси. Вітчизняні замовники не авансують проекти, і тепер ми змушені шукати резерви, щоб виготовити затребувану продукцію, а вже потім чекати розрахунків. Проте, у нас немає іншого шляху. Дані контракти – наш хліб на поточний рік. Виконати зобов'язання – це ніщо інше, як можливість вистояти», – пояснює Олексій Цимбал.

Згідно з останніми домовленостями із партнерами, подальші великі фінансові зарахування в Сумському НВО очікують у першій половині липня. Як тільки кошти надійдуть, об'єднання продовжить закривати зарплатну заборгованість, що склалася.