Сумські депутати занепокоєні ситуацією, яка склалася щодо новацій призначення житлової субсидії

Сумська міська рада звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира ГРОЙСМАНА та Міністерства соціальної політики України щодо питання врахування доходів одного з батьків дитини, шлюб між якими розірвано.


Відповідне рішення на сесії 25 липня підтримали 27 депутатів.

Як відомо, з 1 травня цього року вступили у дію вимоги Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Уряду № 329 від 27 квітня 2018 року, який є єдиним нормативним документом, що предметно регулює підстави призначення субсидії.

Згідно з пунктом 9 цього Положення, до складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні (будинку). Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

Відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає, а відтак обумовленість зазначеного вказує, що незалежно від наявності шлюбу між батьками дитини остання є членом сім’ї кожного із них. Положення не встановлює виключення із цього правила.

«На сьогодні питання врахування до сукупного доходу домогосподарства доходу одного з батьків при розлученні при призначення субсидії не задовольняє потреби сімей з дітьми та порушує, на їх погляд, конституційне право на соціальний захист, що відповідно зумовлює постійну соціальну напругу у місті», – йдеться в документі.

Тож з метою зняття соціальної напруги серед містян, відновлення справедливості у зазначеному питанні серед вказаної категорії осіб, у своєму зверненні депутати просять особистого втручання Прем’єр-міністра України. Зокрема шляхом ініціювання внесення змін до Положення щодо неврахування до сукупного доходу домогосподарства доходу одного з батьків дитини (шлюб між батьками розірвано), який зареєстрований та фактично проживає за іншою адресою, під час призначення житлової субсидії одному із членів колишнього подружжя, який зареєстрований разом з дитиною.

«Ми з вами повинні стати на захист прав наших мешканців, і особливо важливо звернутися зараз, аби отримати відповідні зміни до початку опалювального сезону», – наголосив, звертаючись до депутатів, міський голова Олександр ЛИСЕНКО.