Сумські машинобудівники їдуть на акцію протесту до Києва

7 грудня, у середу, о 10:30 біля будівлі Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, 12/2) та о 12:00  біля будівлі НАК «Нафтогаз України»  (вул. Б. Хмельницького, 6) відбудуться масові акції протесту машинобудівників.


Представники профспілок, працівники Сумського НВО та члени їх сімей, депутати місцевих рад та народні депутати вимагатимуть підтримати національного виробника та розпочати модернізацію газотранспортної системи України.

"Ми, трудовий колектив ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання», обіцяли, що вийдемо на масові акції протесту, якщо рішення «Нафтогазу» щодо відміни тендерів на реконструкцію газотранспортної системи, який виграло Сумське НВО, не буде скасовано. Влада не дослухалася до наших прохань, а тому у середу, 7 грудня, ми пікетуватимемо під стінами Кабінету Міністрів та НАК «Нафтогаз України».

«Протягом останніх трьох років підприємство перебуває у складному економічному становищі. Ми відмовилися від ринку країни- агресора, куди щорічно поставляли 60-70% продукції. Частково компенсувати втрати ми планували за рахунок держзамовлення на модернізацію газотранспортної системи. Але керівництво «Нафтогазу» скасувало тендер, побоявшись примарних загроз Росії побудувати «Турецький потік», – заявляє генеральний директор СНВО Олексій Цимбал.

За його словами, Сумське НВО неодноразово зверталося до влади з проханнями не допустити такого розвитку подій, однак нині у сумських машинобудівників немає іншої можливості захистити свої інтереси.

«Влада проігнорувала усі наші звернення та листи щодо виконання своїх обіцянок про захист інтересів національного виробника. Ми, на відміну від влади, свої обіцянки виконуємо, а тому вийдемо у середу, 7 грудня, на масові акції протесту під стінами Кабінету Міністрів та НАК «Нафтогаз України», як неодноразово заявляли про це. Це єдиний спосіб захистити наші права – право на працю та достойне життя для наших сімей», – наголосив очільник СНВО.

Олексій Цимбал зазначив, що протести триватимуть до тих пір, поки рішення щодо відміни тендерів не буде скасоване, а винні у їхньому зриві не будуть покарані. «Наші вимоги надзвичайно прості та зрозумілі: скасувати рішення «Нафтогазу» про відміну тендерів, повернути Сумському НВО замовлення на модернізацію ГТС, покарати винних у зриві модернізації ГТС і притягнути їх до кримінальної відповідальності. Якщо наші вимоги не будуть почуті, ми залишаємо за собою право на безстрокову акцію протесту», – резюмував Олексій Цимбал.