Сумські митники зустрілися з представниками зовнішньоекономічної діяльності

У Сумській митниці ДФС проведено зустріч з представниками бізнесу, під час якої обговорили проблемні питання, що виникають у роботі суб’єктів господарювання.


У засіданні «круглого столу» взяли участь начальник митниці Олександр Гуцал та Олексій Мазуренко, в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області, фахівці митної справи та керівники найбільш потужних суб’єктів господарювання нашої області.

– Державна фіскальна служба України робить усе можливе щодо спрощення здійснення митних формальностей для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, – говорить Олександр Гуцал, начальник Сумської митниці ДФС. – Ми спостерігаємо системні нововведення, зокрема остання з них це: «Єдине вікно», програма яка була розроблена для упередження корупції у будь-яких її проявах.

Сумська митниця ДФС майже три місяці поспіль перевиконує план індикативних показників надходжень до держбюджету саме завдяки налагодженій співпраці з усіма суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД).

Не менш гостро постало нагальне питання – достовірність декларування та надання повного пакету документів на товари, що декларуються. Особливо це стосується прискорення митного оформлення вантажів. Важливим є надання митниці технічної документації, креслень на товари з метою їх однозначної класифікації.

Необхідним є подання до митниці найбільш точної інформації щодо визначення митної вартості, а саме документів, передбачених частиною 2 статті 53 Митного кодексу України "Документи, що подаються декларантом для підтвердження заявленої митної вартості", а також, за наявності – додаткових відомостей, які б підтверджували числове значення заявленої митної вартості товару.

Керівники ДФС Сумщини запевнили представників бізнесу, що Сумська митниця ДФС та Головне управління ДФС у Сумській області є відкритими суб’єктам ЗЕД і будуть продовжувати здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення сприятливих і комфортних умов для зовнішньоекономічної діяльності підприємств.