Сумські опозиціонери просять Кабмін стовідсотково від потреби профінансувати закупівлю інсуліну для хворих області

Депутати Сумської обласної ради підтримали звернення своїх колег із фракції ОП-ЗЖ щодо надання державної субвенції на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет інсуліном. Документ буде направлено до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.


У ньому зокрема йдеться про те, що цукровий діабет є одним з найпоширеніших неінфекційних захворювань у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я на нього хворіє близько 3% населення Землі. Щороку понад 3 мільйони діабетиків вмирає від таких ускладнень, як інфаркт, інсульт і ниркова недостатність. Забезпечувати медикаментами хворих на цукровий діабет має держава. Але в останні роки субвенції з державного бюджету надходять не в повному обсязі.

Зараз в Сумській області 5 342 жителя (з них 218 – діти), яким потрібен інсулін. У поточному році забезпеченість інсуліном складає 79% від потреби, на відміну від років минулих, коли цифри ледь доходили до 30-40%. Але ці кошти розраховані на перше півріччя, оскільки з липня планується введення електронних рецептів на інсулін. У період з першого січня по 30 червня поточного року Сумщині надано 22 млн 046 тисяч гривень державної субвенції. Загальна ж розрахункова потреба забезпеченості інсуліном на перше півріччя 2021 року складає 28 мільйонів гривень.

«Враховуючи викладене вище, з метою поліпшення допомоги хворим на цукровий діабет, зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби, що призводять до інвалідності та смерті, беручи до уваги критичність ситуації,  звертаємося до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України здійснити всі необхідні заходи для організації фінансування закупівлі життєво необхідних ліків для хворих на діабет (інсуліну) на сто відсотків від потреби», – йдеться у зверненні.