Сумський національний аграрний університет заплатить 170 тисяч гривень штрафу

Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Сумської області щодо стягнення з Сумського національного аграрного університету збитків, завданих державі, внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.


Наприкінці 2017 року Держаною екологічною інспекцією у Сумській області було здійснено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Маловисторопським коледжем ім. П.С. Рибалка Сумського національного аграрного університету. Тоді перевіркою було встановлено, що у період з травня 2015 року по лютий 2017 року цим коледжем здійснювався забір та використання підземних вод без дозволу на спеціальне водокористування. Даний факт є порушенням ст.ст. 44, 48, 49 Водного кодексу України. В результаті самовільного водокористування було завдано шкоду державі в розмірі 171 900 гривень.

У зв’язку з небажанням СНАУ відшкодовувати збитки у добровільному порядку, Інспекція була змушена звертатися із позовом до суду. І тепер, після тривалої судової процедури, Сумський національний аграрний університет зобов’язаний відшкодувати повну суму збитків, розраховану фахівцями Інспекції.

Джерело