Сумський прикордонний загін нагадує про дотримання правил виїзду за кордон неповнолітніми дітьми

Залишається актуальним питання виїзду дітей за кордон на відпочинок, оздоровлення тощо. Так, з початку року через пункти пропуску, які функціонують на ділянці відповідальності Сумського загону, прикордонниками відмовлено у пропуску 75 дітям. Основною причиною цього стало неналежне ставлення батьків до оформлення документів. Більшість, а це 70 дітей, не змогли перетнути кордон, оскільки було відсутнє доручення від батьків, решта – 5 дітей, мали недійсні та технічно несправні документи.


Для того, щоб подорож дітей була комфортною і без зайвих клопотів, Сумський прикордонний загін в рамках проведення в Україні правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», нагадує і наголошує про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів на дітей та надає роз’яснення щодо порядку виїзду за кордон даної категорії громадян.

Перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю,  якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, проїзний документ дитини, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу.

Порядок виїзду за кордон дітей визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (зі змінами).

Відповідно до зазначених Правил, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі. Виїжджати з України в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, можна за нотаріально посвідченою згодою обох батьків.

Окрім низки визначень коли не потрібно надавати нотаріально посвідченої згоди другого з батьків на початку 2018 року був визначений новий пункт, що згода не потрібна при пред’явленні довідки виданої органом державної виконавчої служби про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

З усіх питань, які стосуються перетинання державного кордону, громадяни можуть звернутися до управління Сумського прикордонного загону: тел. (0542) 67-13-70, (0542) 62-97-09, факс (0542) 62-98-13, е-mail: sumi_zagin@dpsu.gov.ua або безпосередньо до відділів прикордонної служби, які дислокуються в контрольованих прикордонних районах.