Суху рослинність палити не можна, – Микола Клочко

 Таке рішення було прийняте під час засідання обласної комісії з питань ТЕБ НС, що проходило під головуванням Миколи Клочка


Спалення сухої рослинності вже стає невід’ємною ознакою весняного періоду. Тому на засіданні обласної комісії з питань ТЕБ НС особливу увагу приділили саме цьому питанню.

За підсумками засідання голова облдержадміністрації Микола Клочко вніс пропозицію щодо посилення відповідальності власників та користувачів сільгоспугідь за спалювання сухої рослинності.

«Такі дії заборонені чинним законодавством, оскільки наносять значну шкоду довкіллю. Але це не тільки нехтування законодавством і нанесення майнових збитків, а найстрашніше – людські жертви, адже у наслідок спалювання сухої рослинності в області вже загинуло 4 особи, що є зовсім неприпустимим», – наголосив Микола Клочко.

У ході засідання перший заступник начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Андрій Олейников повідомив, що лише тільки з 30 березня по 2 квітня підрозділами державної пожежної охорони було здійснено 134 виїзди на загорання сухої рослинності, чагарників, багаторічного сухостою. Це віднімає великі людські ресурси, паливно-мастильні матеріали та наносить матеріальних збитків.

Як зазначив Андрій Олейніков, основною причиною виникнення лісових пожеж, 90% з них, є випалювання населенням сухої рослинності, її залишків на сільхозпугіддях та придорожніх смугах, що розташовані поруч з лісовими масивами. Тому на цілодобовому чергуванні у Сумській області знаходиться 246 одиниць пожежної техніки та 445 чоловік особового складу.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Милаш наголосив, що на об’єктах благоустрою зеленого господарства забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

«Відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ несуть особи, винуваті у протиправному знищенні або пошкодженні об’єктів рослинного світу», – говорив Олександр Милаш та наголосив на закріпленні адресної відповідальності та підвищенні розміру штрафу.