Турнір із дзюдо пам’яті полеглих земляків зібрав у Сумах понад 150 спортсменів

Минулої суботи в Сумах, в СК "Олімп", відбувся Відкритий чемпіонат області з дзюдо, Меморіал пам'яті полеглих в АТО Максима Савченка та Олександра Аніщенка.


До обласного центру з'їхалися понад 150 спортсменів різних вікових та вагових категорій. Організатори турніру – федерація дзюдо в Сумській області, управління молоді та спорту Сумської ОДА та БФ "Сагасітас-Україна". До речі, за участі благодійного фонду ці змагання проводяться вже вчетверте. Організація допомагає спортменам коштами та спортивним інвентарем.

На Меморіалі пам'яті була присутня мама загиблого Максима – Марина Савченко. Вона передала вітання від свого чоловіка – Сергія Савченка, який наразі служить у 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді. "Я дивлюся на вас і згадую, як сама колись водила Максима на спортивну секцію Мені приємно дивитися на дітей, які займаються спортом, прагнуть вдосконалюватися, бути сильними і здоровими. Я бажаю вам міцного здоров'я, перемог на спортивній ниві і ніколи не відчути, що таке війна", – звернулася вона до спортсменів.

Також слова підтримки прозвучали й від депутата обласної ради, віце-президента федерації дзюдо в Сумській області Олександра Будника. Він пообіцяв, як обласний обранець, і надалі підтримувати спортсменів, наголосив на важливості популяризації спорту серед молоді. "Підтримуючи спорт, ми будуємо здорове майбутнє. Тож я й надалі намагатимуся докласти максимум зусиль, аби турнір став традиційним і проводився щороку як пам`ять про наших захисників", – зазначив Олександр Будник.

Цього дня нагороди роздавали не лише кращим дзюдоїстам, а й спонсорам. Так, за вклад у розвиток дзюдо в Сумській області віце-президент обласної федерації Сергій Колесніченко вручив Подяку волонтеру та громадському діячу, співзасновнику БФ "Сагасітас-Україна" Михайлу Подоліну. Той подякував за нагороду і зазначив: "Проведення турніру – водночас і день пам’яті про загиблих, і свято спорту. Адже заради чого гинули хлопці на Сході нашої країни? За наше з вами право жити, займатися спортом, за незалежне майбутнє. Я впевнений, тут зібралися майбутні переможці міжнародних змагань, чемпіонатів Європи та світу і майбутні Олімпійські чемпіони. Бажаю їм досягнення мети, здобувати перемоги не лише в спорті, але й в житті".

Ще до початку змагань спортсмени говорили: "Не важливо, хто стане переможцем, важлива пам’ять. Треба пам’ятати хлопців, які загинули захищаючи нашу країну від агресора, аби ми могли вчитися, займатися спортом, відпочивати”.

Втім, на те й чемпіонат, аби вибрати найсильніших Тож найкращими у своїх вагових категоріях стали: сумчани Аракел Сунікян (55 кг), Микита Гузенко (46 кг), Микита Рижик (66 кг), Андрій Колочевський (38 кг), Анжела Титаренко (52 кг) та роменчанка Валерія Ващенко (48 кг).