У Білопіллі відбувся 2-й етап Чемпіонату України з суперкросу на Кубок голови облради (ФОТО)

Неймовірне видовище можна було спостерігати минулої суботи у Білопіллі, де відбувся 2-й етап Чемпіонату України із суперкросу на Кубок голови обласної ради Володимира Токаря.


Швидкість, гуркіт моторів, запах резини та бензину, віражі та стрибки на трамплінах – це було по-справжньому захоплююче видовище. Про цих гонщиків у буквальному сенсі можна сказати, що вони літають. Задоволення отримали усі – і спортсмени і глядачі.

Почесним гостем на Чемпіонаті став голова обласної ради Володимир Токар. У своєму вітальному слові він зазначив, що йому приємно відкривати змагання, бо свого часу він займався мотокросом і входив до збірної команди Азербайджану. «Аби досягти певних успіхів, треба любити те, чим займаєшся і віддавати тренуванням багато часу. Мотокрос – це спорт сильних духом, вольових людей і я сподіваюся, що він і надалі буде розвиватися на Сумщині. Тим більше, що глядачі від цих змагань отримують величезні емоції, спостерігаючи за крутими віражами, стрибками на трамплінах і професіональними заїздами».

Він подякував організаторам Чемпіонату і тренерам. Спортсменам побажав, аби переміг найсильніший. Також Володимир Миколайович вручив Почесні грамоти голові  ГО «Школа вищої спортивної майстерності», м. Білопілля Миколі Сердюку та тренеру-викладачу ГО «Школа вищої спортивної майстерності», м.Білопілля Едуарду Валюхову.

Під час урочистостей право підняти прапор України було доручено найкращому мотогонщику України Володимиру Тарасову, а прапор змагань – білопільчанину Артему Валюхову.

Спортсмени змагалися у трьох класах – мотоцикли потужністю 85 куб см, МХ-2 та класі OUPEN. Також були показові виступи – квадро-діти, класи 65 куб см та 50 куб см. Головний суддя змагань – сумчанин Валерій Жук, головний секретар змагань – Тетяна Гармізе із Луганська.

Загалом участь у Чемпіонаті взяли близько 30 спортсменів із Сум, Києва, Харкова, Запоріжжя, Білопілля, Полтави, Дніпра, Лисачанська, Старобєльська тощо.

Найменшому учаснику змагань Тимуру Валюхову лише 5 років, його сестра – Анастасія лише на рік старша.  Найстаршому учаснику Чемпіонату – 48 років.

Білопільська траса – одна з найкращих в Україні і побудована за усіма стандартами. Її довжина для суперкросу – близько 800 м. Щільно укатані прямі дозволяють розігнатися, а після – політ. Секунди, за які мотокрос так люблять і спортсмени і глядачі.

Президент федерації мотоциклетного спорту Сумської області Анатолій Бортник зазначив, що технічні види спорту – дуже важливі на сьогодні, тому що діти звикли – комп’ютер, планшет, смартфон. А тут спортсмен не лише вдосконалює майстерність, а й сам ремонтує двигун, налаштовує підвіску.

Майже 7 годин змагань і нарешті нагородження. Перше місце в категорії OUPEN зайняв діючий Чемпіон Європи, Майстер спорту міжнародного класу Володимир Тарасов. Переможцем у категорії МХ-2 став Семен Неруш, а в категорії мотоцикли потужністю 85 куб см – Вадим Карасюк. Два наші земляки – білопільчани Артем Валюхов і Богдан Гордієнко зайняли у цій категорії друге і третє місця відповідно. Крім іншого Артем отримав Кубок голови обласної ради як найкращий гонщик Сумщини й виконав норматив Майстра спорту.

У номінації квадро-діти перемогу отримала Віолетта Жук.

Джерело: sorada.gov.ua