У Глухові пройшла національна аграрна конференція

На Сумщині відбулася національна аграрна конференція, яка пройшла в Глухові.


За словами очільника області Миколи Клочка, Сумщина займає перші місця за багатьма позиціями в аграрному секторі. Ми зібрали більше мільйона тон озимих культур, є третіми в Україні по виробництву кукурудзи, сьомими за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби. "Наше спільне завдання – обласної адміністрації, місцевої влади, народних депутатів, – зазначив голова ОДА, – докласти всіх зусиль для того, аби в нас розвивалися сільські території, створювалися нові робочі місця, приходив великий бізнес у село та мав підтримку малий і середній". 

За словами організатора конференції міського голови Глухова Мішеля Терещенка, агроконференція – це перший захід, який проходить у місті в рамках Української колегії.

«Ми пам’ятаємо Малоросійську колегію, яка діяла у Глухові у другій половині XVIII століття, – розповів нащадок меценатів-цукрозаводчиків. – Саме в її рамках зародилася ідея української державності. Сьогодні ми вирішили відновити проект, який був знищений Катериною ІІ, але називаємо ми його Українською колегією. У Глухівському районі 45 тисяч гектарів  земель сільськогосподарського призначення. Регіон може потенційно стати найбагатшим і найрозвиненішим, якщо не в світі, то в Європі точно. І ми протягом конференції повинні знайти шляхи й розробити стратегію розвитку агропромислового комплексу України й Глухівщини зокрема».

Учасниками конференції стали науковці, економісти, політики та аграрії з усієї України. Крім того, до Глухова завітали й  іноземні гості.

Так, заступник голови місії США в Україні Джордж Кент говорив про американську підтримку українського агробізнесу.

«США є і залишиться партнером України в розвитку агросектору, – зазначив він. – Ми розуміємо, що основна ваша проблема – це брак капіталу. Тому надаємо вам фінансову підтримку для створення інноваційних фінансових установ із особливим наголосом на кредитні спілки. Сподіваюся, що кошти, які ми вкладаємо в розвиток малих і середніх сільськогосподарських підприємств, допоможуть і Сумській області розкрити увесь свій потенціал у цій галузі».