У «Кадетському корпусі» Державної прикордонної служби України пройшов ювілейний випуск ліцеїстів (ФОТО)

8 червня 2019 року в м. Суми відбулися урочистості з нагоди 10-го ювілейного випуску ліцеїстів державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України.


У заході, який відбувся на стройовому плацу ліцею, взяли участь  виконуючий обов’язки Голови Державної прикордонної служби України Юрій Гресько, начальник ліцею Юрій Свідлов, представники органів місцевої влади, духовенство, батьки та громадськість.

Вітаючи випускників та викладацький колектив «Кадетського корпусу» із знаменною подією, виконуючий обов’язки Голови Державної прикордонної служби України Юрій Гресько зазначив, що це важливий день в житті кожного присутнього та визначна історична подія для всієї прикордонної родини.

«Нещодавно навчальний заклад увійшов до складу прикордонного відомства, а вже сьогодні ми випускаємо перших ліцеїстів – прикордонників. Сумський прикордонний ліцей – наша гордість та майбутнє, це кузня майбутніх високопрофесійних кадрів для прикордонної служби», – відмітив Юрій Гресько.

Він також висловив впевненість, що більшість випускників пов’яжуть своє подальше життя із прикордонною службою, вступивши до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

«Професія прикордонника вкрай важлива для нашої держави, адже кожного дня прикордонники здійснюють боротьбу з незаконною міграцією та контрабандою на кордоні, бережуть територіальну цілісність та суверенітет України на сході нашої держави», – сказав виконуючий обов’язки Голови Державної прикордонної служби.

В свою чергу начальник ліцею Юрій Свідлов зазначив, що цього року завершили навчання у начальному закладі 101 випускник-ліцеїст, а також відзначив про більш ніж 40% випускників, які виявили бажання стати офіцерами-прикордонниками, продовживши навчання у Національній академії прикордонного відомства.

«Приємно відзначити, що понад 40% сьогоднішніх випускників виявили бажання стати офіцерами-прикордонниками, продовживши навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, 7% – начальних закладах Збройних Сил України за рахунок Держприкордонслужби України для отримання вузькопрофільних спеціальностей. Біля 40% випускників продовжать навчання у вищих військових навчальних закладах Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, МВС України та ДСНС України. Також майже 20% вступатимуть до цивільних вищих навчальних закладів. Решта укладуть контракт для проходження військової служби в лавах Державної прикордонної служби України», – сказав Юрій Свідлов.

Слід відмітити, що цьогоріч це перший випуск прикордонних ліцеїстів «Кадетського корпусу», адже на початку 2019 року Уряд своїм розпорядженням передав навчальний заклад до складу Держприкордонслужби. За попередні 9 випусків ліцеїстів, які здійснив державний ліцей-інтернат за час свого існування, з понад 1230 юнаків, які закінчили заклад, біля 1170 випускників вступили до вищих навчальних закладів, з яких понад 850 – до військових. Більше ніж 400 вихованців ліцею вже стали офіцерами.

«Кадетський корпус», який має понад вікову історію та став кузнею військових кадрів, й надалі забезпечує виховання молодого покоління держави на кращих традиціях українського народу самовідданого служіння Батьківщині, готовності до захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державного кордону України.

У ході урочистої церемонії випускники попрощалися з прапором навчального закладу і передали його ліцеїстам молодшого курсу. Тим, хто закінчив навчальний заклад, вручили свідоцтва і нагрудні значки випускників «Кадетського корпусу». Також відбулася церемонія вручення відомчих заохочувальних відзнак.

Завершився ювілейний випуск проходженням урочистим маршем випускників «Кадетського корпусу» та фотографуванням на згадку про урочистий захід з відмінниками навчання та персоналом, який отримав відомчі відзнаки.