У Києві зібралися земляки з Сумщини

Уже понад 20 років збираються вихідці з нашого краю у Сумському земляцтві в Києві. Цьогоріч на загальні звітно-виборні збори приїхали керівництво Сумщини, обласні парламентарі, міський голова Ромен, відомі підприємці.


Голова земляцтва Іван Рішняк прозвітував про роботу за рік, наголосив на тому, що в Києві проживає 15 тисяч вихідців із нашої області, а Сумське земляцтво налічує лише до тисячі людей. Тому звернувся до усіх, щоб не забували про існування організації, бо лише гуртом можна допомагати рідній Сумщині ставати більш потужним регіоном.

Семен Салатенко звернувся до присутніх: «Спостерігаючи за вельмишановним зібранням, я бачу, що всі ми різнимося за віком, фахом, політичними уподобаннями. Але всіх нас об’єднує одне: ми – сумчани! І це звання залишиться назавжди з нами, де б ми не жили і в якій би галузі не працювали. Дякую земляцтву за те, що ви залучаєте до своїх рядів усіх сумчан, які виїхали за межі регіону і сьогодні обіймають державні посади різного рівня, успішно розвивають свій бізнес і мають можливість допомогти Сумщині стати сучасним та комфортним для життя регіоном».

На заході було підписано спільну тристоронню угоду між обласною радою, ОДА та Сумським земляцтвом, предметом якої є встановлення партнерських відносин у межах наданих повноважень для збереження й збагачення традицій, історико-культурної спадщини регіону, підтримки земляків – уродженців Сумщини, що проживають поза її межами.

Також на зборах наголошувалося, що Сумська обласна рада спільно з Сумським земляцтвом та ОДА проведуть в області низку культурно-масових заходів задля ознайомлення з історичними традиціями та надбанням жителів області, розвитку культурних зв’язків. А ще знову переобрали керівником земляцтва Івана Рішняка. До речі, йому влітку цього року буде передано булаву правління земляцтв України. Зазвичай вона передається на півроку. Вважається, що бути координатором – це значить взяти на себе відповідальність за дії земляцтв усіх регіонів, і бути в центрі відповідних подій.

Після закінчення офіційної частини було невимушене спілкування, присутні мали змогу оглянути виставки, які підготували жителі Сумщини, відбулася культурна програма.