У Конотопі можуть ввести надзвичайний стан через отруєння повітря Попівським спиртзаводом

Сьогодні вранці на спеціальному засіданні комісії з безпеки та надзвичайного стану міськради обговорювали проблему отруйних викидів в повітря від Попівського експериментального заводу, повідомляє сайт 05447. Люди скаржаться на сильний сморід.


За результатами аналізу повітря  вміст аміаку, сірководня та інших шкідливих речовин подекуди перевищує норму в 7 разів не лише в Попівці, а й у Конотопі.

Грунтуючись на цих даних, мер міста Артем Семеніхін порівняв діяльність Попівського заводу з терористичним актом. Він звернувся до поліції Конотопа з вимогою відкрити кримінальне провадження проти Попівського заводу за нанесення шкоди здоров’ю людей.

Роз’єднати каналізаційні стоки і бардями  заводу вимагали ще минулого року, було прийнято відповідне рішення. У районі ніби-то розробили проект, але це все так і залишилося на папері. Виробництво продовжується, не зважаючи на порушення норм безпеки.

29 червня цього року екологічну ситуацію з Попівським заводом знову обговорили в РДА та знову вимагали розділити каналізацію заводу і Попівки. Проте завод продовжує працювати.

На засіданні Конотопської комісії з ТЕБ та НС вимагають закрити завод до усунення проблем, інакше в Конотопі доведеться ввести надзвичайний стан через техногенну катастрофу. Комісія вже проголосувала за ініціацію процедури введення НС.

“Завод має працювати, але тільки в чіткій відповідності до норм законодавства, не наносячи шкоди людям”, -підкреслив Атрем Семеніхін.