У Конотопі тривають “маршрутні” війни

Минулий тиждень у Конотопі закінчився тим, що мер Конотопа Артем Семеніхін запропонував перевізникам, які не вийшли на маршрути, намагаючись таким чином підняти ціну на проїзд до 5 грн, передати свої автобуси в АТО. Він зазначив, що процедура розірвання договорів на обслуговування маршрутів вже розпочалася і шантаж від перевізників міська влада терпіти не буде.


Новий тиждень в Конотопі також розпочався з перевізників. Вони влаштували мітинг під стінами міської ради. Але на площу прийшли й ті, хто проти підвищення цін у громадському транспорті.

Спільні суперечки, взаємні звинувачення із серії "хто кого кришує" і "хто кого під кого підім'яв", а потім і бійка, яку довелося рознімати поліцейським і самим мітингувальникам. Перевізники наголошували на тому, що 5 гривень за проїзд у маршрутках дозволить підприємцям взяти кредит, щоб закупити паливо та виплатити робітникам зарплатню. Наразі у перевізників немає чим заправити автобуси.

Артем Семеніхін, у свою чергу, зазначив, що автобуси, на яких наразі підприємці заробляють гроші, були придбані за кошти з міського бюджету, а потім «прихватизовані». Він вважає оптимальну ціну за проїзд – 3 гривні. Окрім того, говорить, за кошти міського бюджету буде закуплений комунальний транспорт, і перевізники вже нікому не нав'язуватимуть свою ціну.

Після мітингу, під час апаратної наради, міський голова доручив працівникам юридичного відділу та управління економіки розпочати процедуру розірвання існуючих договорів з перевізниками.

У місті до 23.00 продовжено роботу руху трамваїв. Окрім того, містом курсує 4 комунальних автобуси — № 6, №10, №12 та №16.

І вже сьогодні стало очевидно, що війна "мер проти маршрутників" закінчилася перемогою Артема Семеніхіна. Він написав у своїй сторінці в Фейсбук: «В Конотопі зменшено вартість пасажирських перевезень з 3 грн до 2,5 грн! Приватні перевізники приносять свої вибачення громаді і погоджуються на такий тариф! Виключення склало лише ПП Корунд-С, з яким вже практично анульовано всі договори. Нехай самі тепер їздять по 6 гривень». 

Відсьогодні тариф на міських маршрутах № 6, 8, 11 та 15 становитиме 2.50 грн. Для комунального транспорту, а це маршрутки № 4, 6, 12, 16 та 16-а, зберігається попередня ціна за проїзд, вона і надалі становитиме 3 гривні. Вартість проїзду в трамваї складає 1.50 грн., для пільгових категорій – безкоштовно.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *