У Кролевці відкрили сквер та Меморіал захисникам України

Напередодні Дня захисника України в Кролевці урочисто було відкрито сквер захисникам України, головною окрасою якого став меморіал загиблим учасникам АТО та ООС.


Ідея щодо увіковічення пам’яті тих, хто захищав незалежність і суверенітет на Сході країни, виникла у 2015 році у членів Кролевецької спілки АТО разом із місцевим ковалем, майстром художньої ковки, Олегом Гараньком. Займаючись волонтерством, і часто буваючи на Сході країни, Олег почав привозити для майбутнього меморіалу із зони АТО, частини боєприпасів, уламки «Градів» та мін. Наразі вони є частинами монументу, центральною частиною якого є воїн. Він, до речі, змальований з реальної людини – кролевчанина, учасника бойових дій Валерія Захарченка, який у хвилину тиші грає на бандурі. Він повернувся з війни, живе і працює в Кролевці.

Поточного року ГО «Кролевецька спілка учасників антитерористичної операції» виступила з ініціативою облаштування у районному центрі скверу захисникам  України. За словами керівника спілки Юрія Сусла, до роботи долучилися учасники бойових дій, волонтери, громадськість, які власними силами проводили ремонтні роботи та облаштування території. Фінансово, технікою, матеріалами допомагали меценати, представники влади, приватні підприємці. «Можна констатувати, що сквер став дійсно народним, відбудованим на честь Захисників України, які боронили свій народ, свою Батьківщину», – зазначив АТОвець.

Все встигли зробити, як і планувалося, до Дня захисника України. Вартість робіт склала 400 тисяч грн.

Понад 300 учасників АТО Кролевеччини захищали незалежність і суверенітет держави. Сім із них загинули.

Джерело: sorada.gov.ua