У Лебедині депутати не підтримали звернення до президента щодо формули Штайнмаєра

Депутати Лебединської міської ради не підтримали звернення до президента та Верховної Ради України про недопущення капітуляції в результаті впровадження «формули Штайнмаєра» і введення особливого статусу на території окупованого Донбасу.


Це звернення ініціювали представники фракцій Європейської солідарності та РПЛ під час сесії, яка відбулася 11 жовтня. Проект рішення щодо підписаної українською стороною у Мінську так званої «формули Штайнмаєра» був наданий місцевим обранцям лише на початку пленарного засідання і не було часу на його вивчення. Повний текст звернення був просто зачитаний з трибуни.

Депутат міської раді від Опозиційної платформи – За життя Дмитро Коваленко запропонував узагалі це питання не вносити до порядку денного сесії, утім, голосів для цього вистачило. Тоді він звернувся до колег перед голосуванням.

«Усі пересічні українці прагнуть миру, – наголосив місцевий обранець. – І коли з’явився шлях повернення миру, ми повинні використати його. Наразі треба зосередитись на практичних кроках до цієї мети. Ми повинні розуміти, що виконання Мінських Угод – це не капітуляція. Це наш шанс на припинення конфлікту, який триває в Україні вже шостій рік. Кожного дня на Донбасі гинуть люди. Як військові, так і мирне населення. Це означає, що кожного дня чиясь родина отримує новину про втрату своєї дитини, чоловіка або батька. Біда не обійшла жоден з регіонів нашої країни. Але вона стала джерелом збагачення для нечистих на руку політиканів. У державі розквітла корупція».

Депутат заявив, що узгодження політичної «формули Штайнмайера» для врегулювання конфлікту – це великий крок до миру. Вона дозволяє вивести ситуацію із глухого кута і забезпечити, нарешті, повернення України в Донбас і Донбасу в Україну.

«Ми закликаємо подумати про простих людей. Про їх реальні потреби та бажання. Про розвиток громад і територій. Про національну економіку. Про відновлення єдності держави і народу. Українці хочуть жити в мирі», – акцентував увагу Дмитро Коваленко.

Після тривалих дискусій – голосування. З необхідних 18 голосів для прийняття рішення у сесійній залі знайшлося 14 голосів. У результаті звернення не було підтримано.