У лютому викрито 47 порушень природоохоронного законодавства – Сумський рибоохоронний патруль

У лютому 2021 року інспекторами Сумського рибоохоронного патруля проведено сім рибоохоронних рейдів та викрито 47 порушень природоохоронного законодавства, з яких вісім – грубих. Також складено 32 протоколи – за порушення Правил рибальства та два протоколи – за незаконне придбання чи збут водних біоресурсів.


Оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено дев’ять од. заборонених знарядь лову.

«Збитки, завдані рибному господарству, за даний період склали 1 241 грн. На порушників накладено більше 9 тис. грн штрафів. Під час проведених заходів державні інспектори вилучили 27 од. знарядь лову та 43 кг водних біоресурсів. Передано до судів 10 справ для притягнення до адміністративної відповідальності», – повідомила в. о. начальника Управління – начальник відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Олена Шеремеєревич.

За даний час зафіксовано 32 порушення природоохоронного законодавства та складено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів «щуковками», загальною кількістю 174 шт. і за вилов риби на зимувальних ямах в Шосткинському, Сумському, Роменському та Конотопському районах. На порушників накладено штрафів на суму 3 247 грн.

Оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна в Сумському, Шосткинському районах, згідно з якими вилучено дев’ять сіток, загальною довжиною 310 метрів. У водне середовище випущено 11 кг водних біоресурсів.

Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їх походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках міста Суми виявлено два випадки
незаконного продажу 12 кг водних біоресурсів (короп та карась – по 6 кг). На продавців оформлено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

За постановами судів на громадян, які порушили природоохоронне законодавство, накладено близько 6 тис. грн штрафів.

Сумський рибоохоронний патруль закликає рибалок-любителів дотримуватися встановлених вимог Правил рибальства і з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.