У Петрушівці Краснопільського району на місці зруйнованого храму встановили Поклонний хрест

У селі Петрушівка Угроїдської селищної ради на місці зруйнованого в 30-х роках храму встановили Поклонний хрест. Подія відбулась у вівторок, 9 квітня 2019 року.


«В архівах значиться, що у 1773 році у Петрушівці мешкало близько 800 жителів, нині їх можна перелічити на пальцях однієї руки. Окрасою села був Спасо-Преображенський храм: добротний, кам’яний. У 1934-1935 роках його зруйнували, та у 1936 році – збудували з храмової цегли, школу у сусідньому селі Тур’я. У самій же Петрушівці на місці зруйнованого храму з’явився магазин. Починаючи з 1942 року, коли Іллінський храм в Угроїдах розпочав своє «друге життя», а село Петрушівка ввійшло до складу Угроїдської селищної ради, Петрушівська парафія стала духовно окормлятись Іллінською православною громадою. Але пам’ять про храм місцеві жителі зберегли. Протягом останніх декількох років, у престольне свято Преображення Господнього, вони збираються на молитву на місці зруйнованого храму. Минулоріч виникла думка відзначити місце, де колись стояла Православна святиня, поклонним хрестом», – говорить настоятель Іллінського храму Угроїд протоієрей Сергій Зеленський.

Хрест встановили у вівторок, 9 квітня. Роботи по установці виконувала угроїдська молодь.

«Вага хреста до тонни, висота – 3 метри над землею. Роботи по установці були не простими, але знайшлися небайдужі люди, які дали втілитися в життя цій ідеї. Місце зруйнованого колись храму тепер буде відмічене хрестом, біля якого сподіваємось і будуть збиратись місцеві жителі для молитви у православні свята», – продовжує отець Сергій.