У Ромнах мітингували медики

На акцію, яка відбулася вчора, вийшло близько трьохсот мітингувальників. Переважно це – медики з колишньої лінійної поліклініки станції м.Ромни СТГО «Південна залізниця», яку наприкінці минулого року приєднали до Роменської центральної районної лікарні, але не включили до мережі фінансування. Тож «білі халати» з початку року сидять без зарплати.


Вони говорять, що зверталися й до владних кабінетів, і до народних депутатів, але питання так і не вирішене.

До мітингувальників вийшов міський голова Ромен Сергій Салатун, але, зазначають пікетувальники, він говорив лише загальні фрази і не відповів на жодне запитання зібравшихся.  

Невдоволені спілкуванням із мером медики оголосили голодування. Частина з них бере сьогодні участь у профспілковій акції у Києві, де вони озвучують свої вимоги.

До речі, це вже не перше пікетування медиків «роменського парламенту». Вони виходили з протестами наприкінці минулого року, коли вирішувалася доля лінійної поліклініки. Нагадаємо, тоді роменські депутати вирішували, чи приєднувати лікарню до ЦРЛ, або створювати окрему «сімейну» поліклініку. Шальки терезів схилися в бік ЦРЛ, і депутати проголосували «за» приєднання.

Вже тоді було невідомо, яка доля чекає на решту медичного персоналу в подальшому. Її вирішували на новоствореній комісії, де влада приспала бунтівські настрої обіцянками, що «ніхто не залишиться без роботи». Та, здається, свого слова чиновники не дотрималися. Робота у них залишилася, але за неї не платять.

До медиків на мітингу приєдналися й вчителі двох шкіл Ромен, які планують закрити.