У школах Сум на уроках викладатимуть виключно українською мовою

29 березня депутати міської ради на ухвалили рішення «Про викладання державною мовою базових дисциплін у загальноосвітніх навчальних закладах м. Суми».


Його ініціатором став депутат Володимир Чепік.

«На мою думку, це підтвердження патріотичного налаштування нашого міста. У нас точиться війна, тому прошу підтримати і, якщо ви – за Україну, прошу натиснути кнопку «за», якщо проти, то відповідно кнопку «проти», – сказав депутат, звертаючись до колег у сесійній залі.

До емоційного обговорення долучилися не лише представники усіх фракцій ради, а й народний депутат України Олег Медуниця та представники громадськості.

«Треба, щоб наші діти вчили українську і навчались нею. Ми живемо в Україні, розмовляємо і думаємо українською, тож прошу підтримати дане рішення», – з такими словами звернувся до народних обранців міський голова Олександр Лисенко.

На його заклик відгукнулись 25 депутатів, які разом із очільником міста підтримали таку ініціативу.

Натомість представники фракції «Опозиційний блок» проголосували проти, а депутати «Об’єднання "Самопоміч"» не взяли участі у голосуванні взагалі.

У відповідності до ухваленого рішення, викладання базових дисциплін у загальноосвітніх закладах комунальної власності має відбуватись державною мовою.

Як наголошується в преамбулі рішення, школа є головним чинником, що впливає на становлення і розвиток дитини, саме тому «необхідно, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу».

Водночас зазначається, що прийняття такої норми сприятиме зменшенню впливу мовного бар’єру при переході з одного освітнього рівня на інший, оскільки викладання предметів в деяких школах російською мовою обмежує доступ учнів до вищої освіти.

Джерело: www.smr.gov.ua