У січні місцеві громади отримали майже 180 мільйонів гривень податків

Упродовж першого місяця 2018 року податкові надходження від платників, які обслуговуються у Державній податковій інспекції у м. Сумах склали 175,2 мільйона гривень, що на 41 мільйон (на 31 відсотків) більше показника 2017 року.


Традиційною основою бюджету є податок на доходи фізичних осіб. У січні з офіційних доходів сплачено 113 мільйонів гривень податку, що на 34,4 мільйонів (на 44 відсотка) більше, ніж торік.

Наступним за сумою бюджетних надходжень є єдиний податок. Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування,  сплатили 29 мільйонів гривень. Зазначена сума на 7 мільйонів (на 34 відсотки) перевищила показник попереднього року.

Впевнено посідає третю позицію плата за володіння або користування найбільшим багатством України – землею. У січні до бюджету землевласники та землекористувачі Сум, Сумського, Білопільського та Краснопільського районів перерахували 21 мільйон гривень, що майже на 3 мільйона перевищує минулорічні показники.

На четвертій позиції надходження від роздрібної торгівлі алкоголем і тютюновими виробами, які збагатили бюджетний кошик 7 мільйонами гривень.

Топ – п’ятірку податкових надходжень завершує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Протягом січня платники сплатили 1,6 мільйонів гривень податку, що на півмільйона гривень (на 40,8 відсотків) перевищило показник 2017-го.