У справі стосовно хабарництва мера Ромнів допитали двох свідків

Щодо розгляду справи відносно мера міста Ромни Сергія Салатуна,  якого обвинувачують в одержанні хабара. 20 серпня було здійснено допит двох свідків, повідомляє прес-служба Роменського міськрайонного суду.


 

Також в  процесі розгляду даного кримінального провадження судом частково змінено порядок дослідження речових доказів та частково суд розпочав досліджувати речові докази, а саме:  мобільні телефони.

Прокурор в судовому засіданні підтримав заяву, яку він подав під час судового засідання 29 травня 2019 року про роз’яснення ухвали суду від 11.04.2019, якою було задоволено клопотання захисника обвинуваченого  про повернення вилученого під час обшуку майна його власнику.

Даною ухвалою, суд зобов’язав  військового прокурора Сумського гарнізону повернути Салатуну С.А. вилучене в ході проведення обшуку 19.06.2016  наступне майно, а саме: три мобільних телефони; грошові кошти на загальну суму 318 грн.; дві записні книжки;  документи щодо витрат бюджетних коштів Роменської міськради за 2016 рік на 5-ти аркушах.

Сторона обвинувачення просила суд роз’яснити ухвалу, а саме порядку передачі речових доказів Салатуну С.А. при цьому роз’яснити чи покладаються цим судовим рішенням на Салатуна С.А. обов’язки щодо умов збереження цих речових доказів, чи має право Салатун С.А. після отримання цих речових доказів порушувати їх упакування, а у разі їх порушення або знищення в самих телефонах відповідної інформації, чи буде нести Салатун С.А. відповідальність з урахуванням цього судового рішення, а також яким чином сторона обвинувачення в подальшому може отримати ці речові докази на стадії їх дослідження в судовому засіданні.

Суд відмовив у задоволені заяви прокурора щодо роз’яснення ухвали суду від 11.04.2019 року мотивуючи своє рішення тим, що зазначена ухвала викладена загальновживаними словами, складена у відповідності до вимог КПК України з посиланням на норми діючого кримінального процесуального законодавства, викладена чіткими зрозумілими реченнями і не містить у собі труднощів для розуміння її точного змісту.

Наступне судове засідання призначено на 29 жовтня   2019 року о 10.30 год., на яке викличуть для дачі показів двох свідків та буде продовжено дослідження речових доказів.

Судове засідання буде транслюватися на офіційному веб-сайті Роменського міськрайонного суду Сумської області веб-порталу «Судова влада України».

Нагадаємо, мера міста Ромни звинувачують в закінченому замаху на одержання   50 000 грн. неправомірної вигоди від регіонального менеджера одного з товариств за надання дозволу на будівництво, експлуатацію та технічне обслуговування комп’ютерних та кабельних мереж на території міста Ромни. Спочатку —  10 000 тисяч гривень за внесення даного питання на розгляд виконавчого комітету Роменської міської ради та під час одержання другої частини в розмірі 40000 гривень, його затримали правоохоронні органи.

Сторона обвинувачення кваліфікує дії Салатуна С.А. за ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 368 КК України, тобто замах на одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення дій, в інтересах того, хто надає помірну вигоду, з використанням наданої їй влади та службового становища.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.