У Сумах ліквідовуватимуть сміттєзвалища

До 15 листопада в Сумах ліквідують 26 несанкціонованих сміттєзвалищ.


Розпорядженням міського голови від 30 травня поточного року було створено комісію з обстеження несанкціонованих сміттєзвалищ, які підлягають першочерговій ліквідації.

На знищення смітників рішенням міської ради від 26 червня 2016 року з міського бюджету було виділено 365 тис. грн. Роботи виконуватиме КП «Зелене будівництво». Наразі управлінням «Інспекція з благоустрою м. Суми» підготовлені всі документи для укладення договору з надання зазначених послуг, а також визначено перелік смітників, які підлягають першочерговій ліквідації або Переглянути не завантажуючи.

Із липня на цей структурний підрозділ покладено завдання виявляти несанкціоновані сміттєзвалища та вживати заходів щодо їх ліквідації в межах коштів, виділених з міського бюджету. Також працівникам Інспекції надано право залучати на договірних засадах підприємства, установи, організації для виконання пов'язаних із цим послуг. Дані норми є новими, відтак, управління тільки розпочинає роботу в даному напрямку.

Окрім цього, з метою запобігання або зменшення обсягів утворення відходів, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ розпорядженням міського голови від 1 вересня в Сумах створено постійно діючу комісію з питань поводження з безхазяйними відходами.

Даний орган розглядатиме питання щодо виявлення, обліку та мінімізації небезпечного впливу безхазяйних відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я населення; виявлятиме власників безхазяйних відходів; зводитиме до мінімуму утворення несанкціонованих сміттєзвалищ і неконтрольованих звалищ відходів та зменшуватиме їх небезпечність.

Джерело: smr.gov.ua