У Сумах на Форум збиралися представники місцевих громад

Сьогодні в Сумах відбувся Перший регіональний форум місцевого самоврядування «Досвід реформ». Протягом дня театр драми та музичної комедії ім. Щепкіна перетворився на майданчик для обміну досвідом між керівниками рад усіх рівнів, очільниками громад та експертами, які обговорювали актуальні проблеми й перспективи у сфері місцевого самоврядування, повідомляє сайт обласної ради.


Для участі у Форумі до Сум з’їхалися близько 500 представників органів місцевого самоврядування, українські експерти у сфері розвитку міст та муніципальної політики, народні депутати України, голови та депутати обласних рад Чернігівської, Харківської, Полтавської та Дніпропетровської областей та інші.

Відкрив Форум голова обласної ради Семен Салатенко. 

«Це перший Форум, але я сподіваюся, що він стане постійним, оскільки сьогодні наше завдання полягає у необхідності надання більш широких повноважень місцевим органам влади, – зазначив Семен Салатенко у вступному слові. – В Польщі, досвід якої ми хочемо взяти за основу в рамках впровадження децентралізації, вже пройшли два Конгреси місцевого самоврядування. На жаль, у нас спочатку роблять, а потім радяться. Ми повинні були розпочати форумами і конгресами, тоді б уже завершували утворення громад».

Відчувалося, що людям, які знаходилися в залі, ця реформа болить, але вони хочуть щоб вона була корисною для жителів територій. Тому бурно дискутували, з чимось погоджувалися, з іншими аспектами – ні. Вони піднімали теми зарплат у селі, пенсій, закупівельних цін на молоко, закриття об’єктів інфраструктури тощо і закликали почути простих людей. Більшість присутніх зазначала, що якщо жителі села відчують турботу держави, то реформа децентралізації значно пришвидшиться.

За підсумками Форуму сформовано резолюцію, яку учасники скерують до центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.