У Сумах найближчим часом розпочнуть ремонт просп. Лушпи і вул. Шишкарівської

Про це повідомив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький.


«Минулого року у рамках реалізації програми Президента України «Велике будівництво» та за сприяння народних депутатів від Сумщини було відремонтовано вулицю Харківську в обласному центрі. У цьому році були прохання і мешканців міста Суми, і нардепів щодо ремонту проспекту Лушпи, – розповів Дмитро Живицький. – Проспект Лушпи – це одна із центральних вулиць, важлива артерія, яка сполучає сьогодні спальні мікрорайони з центром та іншими районами міста. Я і сам особисто 35 років прожив у цьому районі Сум і знаю важливість і необхідність ремонту цієї вулиці».

За словами очільника облдержадміністрації, ще на початку 2021 року була домовленість між облдержадміністрацією та Сумською міською радою щодо спільного фінансування ремонтних робіт на проспекті Лушпи. Загальна вартість ремонту проспекту від вул. Харківської до вул. Героїв Крут – 100 млн грн. 50 мільйонів гривень мали бути виділені з державного дорожнього фонду і 50 мільйонів гривень – з міського бюджету. З дорожнього фонду обласною владою було виділено 50 млн грн на ремонт проспекту, але міська рада свою частину не виділила і дорожні кошти були перерозподілені на інші об’єкти.

«Коли я прийшов працювати в облдержадміністрацію, ми зустрілись із Сумським міським головою Олександром Лисенком і домовились про те, що цей ремонт все ж будемо робити і знову ж таки на умовах співфінансування. Але так як в цьому році залишилось мало часу, щоб якісно виконати всі ремонтні роботи, вирішили відремонтувати проспект за два роки, – прокоментував голова облдержадміністрації. – Буквально протягом тижня після цієї зустрічі область виділила 25 млн грн на половину ремонту проспекту Лушпи. А сьогодні було виділено 25 млн грн і на сесії Сумської міської ради».

Також Дмитро Живицький додав, що крім ремонту проспекту Лушпи, у цьому році в рамках програми «Велике будівництво» в Сумах планується ще відновлення вулиці Шишкарівської. На ремонтні роботи вже виділені кошти з державного дорожнього фонду.