У Сумах навчають соціальному підприємництву ветеранів АТО

В грудні 2018 року  завершився перший етап  річного курсу розвитку підприємницької діяльності  для бійців АТО та їх сімей. Програма Української Соціальної Академії  покликана допомогти ветеранам АТО відкрити власну справу та зробити крок до нових можливостей.


До участі  були запрошені бійці АТО,  військовослужбовці Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Долучитись до навчання мали змогу також  дорослі члени сімей вищезазначених категорій військовослужбовців.

В 2018 році  учасники програми  здобували необхідні знання на дводенних бізнес-інтенсивах. В Сумах курс прослухали 24 учасники та 15 – в Кам’янець-Подільському.

Метою першого модулю було: написання власного бізнес-плану, знайомство з практичними  кейсами та розвиток професійних навичок з менеджменту, фінансового планування, маркетингу, лідерства, права. Впродовж жовтня-грудня 2018 року   учасники отримали знання з основ підприємницької діяльності, фінансового менеджменту, маркетингу, продажів. Кілька модулів було присвячено вивченню юридичних засад оформлення бізнесу, ознайомленню з методами управління командою та дослідженню грантових можливостей.

Програма триває і вже на другому етапі,  з січня 2019 року,  майбутні підприємці починають активно працювати над своїм бізнес-планом разом  з менторами. Для цього Українська соціальна академія з партнерами програми забезпечить онлайн навчання і індивідуальне наставництво для  всіх учасників. Після даного етапу матимуть опрацьований з менторами бізнес-план власного проекту.

Учасники курсу підприємництва представлять свої бізнес-плани перед експертною групою на місцевому рівні  на третьому етапі програми, у травні 2019. П’ять кращих проектів будуть обрані в кожному місті як переможці грантів.

Фінальна церемонія нагородження відбудеться  в Києві у червні 2019. З 10 фіналістів регіонального відбору, які представлять свої бізнес-плани в столиці, буде  обрано чотири найкращі соціальні проекти. На цьому етапі кожен переможець отримає 1500 доларів США для старту.

Програма підтримки підприємців триватиме і після нагородження переможців у червні-вересні 2019. Команда Української Соціальної Академії, ментори і викладачі програми надаватимуть безкоштовні консультації та підтримку з питань бухгалтерського обліку, юридичних послуг, просування на ринку, тощо.