У Сумах працівники юстиції розповідали жителям міста про мир і права людей

21 вересня у Міжнародний день миру, юстиція Сумщини продовжила свою активну правопросвітницьку діяльність, інформуючи жителів обласного центру про два важливих поняття – мир і права людей. На вулицях міста не можна було не помітити яскраві кольори проекту «Я маю право!». Буклети з матеріалами про свято, визнане у всьому світі, не дадуть забути про важливі історичні факти. А щирі вітання з побажанням миру сприймалися людьми дуже позитивно.


«Сьогодні ми всі повинні думати і дбати про мир – як основу основ, як підґрунтя для розвитку гармонійного суспільства, де забезпечуються права людей і є високий рівень правової самосвідомості. – наголошує ІринаСвистун, начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області. – Для українців традиційно символом миру було чисте небо і золото пшениць – ці кольори перенесено й на Державний прапор. Переконана, моє побажання чистого неба над усім світом і благополуччя для кожної людини, співзвучне багатьом».

У 2001 році Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй одноголосно прийняла резолюцію, якою постановила, що 21 вересня буде відзначатися Міжнародний день миру, як день загального припинення вогню і відмови від насильства. І ось, починаючи з 2002 року, цей день викликає особливі почуття, адже ми всі розуміємо основний меседж, що торкається душ і сердець усіх свідомих людей: мир – основа основ. Це найважливіший фактор розвитку людського суспільства, його благополуччя і прогресу.

Знаково, що кожного року День Миру присвячується актуальній темі. Нині Міжнародний день миру має ключову тезу: «Право на мир – 70-та річниця Загальної декларації прав людини». Це справді важливе поєднання! 

Ми знаємо, що саме після Другої Світової війни, страхіття якої залишили невиліковні рани, моральні і матеріальні збитки, коли відбулося навіть фізичне знищення цілих народів, 26 червня 1945 року було підписано Статут Організації Об’єднаних Націй, у якому зафіксовано, що основним завданням ООН є «позбавити прийдешні покоління від лиха війни». А згодом, 10 грудня 1948 року, Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй приймає Декларацію прав людини, акцентуючи на тому, що забезпечення прав людей – основа гармонійного розвитку усього світу.

Прогресивне людство усвідомлює, що війна, якою б не були причини конфлікту, це завжди посягання на права людей, їхню безпеку, життя і здоров’я нинішнього і прийдешнього поколінь. Берегти мир, забезпечувати мирний розвиток країн – актуально як ніколи!