У Сумах презентували книгу “Справа Василя Стуса”

У Сумах презентували книгу “Справа Василя Стуса”.


Сумчанам видання представив автор Вахтанг Кіпіані, – повідомляє Трибуна. У книзі зібрано документи з шеститомної кримінальної справи Василя Стуса, що зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві.

“Ця книга розповідає про п’ять років життя Стуса між арештом і смертю. Загалом, я вважаю, що Василь Стус – найбільша фігура української поезії другої половини 20 століття. Коли ми хочемо зрозуміти, яким було наше життя та що ми робили не так – звертаємо увагу на визначні фігури часів Другої Світової Війни. І такі люди, як Стус, Шухевич, Довженко – важливі для нас, адже показують, що українці не другорядні. Українці мають свою окрему, цілісну культуру та історію. Проте, Василь Стус не був пошанований за життя. Уся його слава – посмертна. Тому, це те, що мали зробити, коли він був ще живим”, – говорить автор книги Вахтанг Кіпіані.

Загалом, 90% книги, за словами Вахтанга Кіпіані – це матеріали колишнього архіву КДБ УРСР у Києві. Донедавна вони були закриті, проте з 2015 року потрапили під закон про декомунізацію та стали доступними для загалу. До цього часу, використовувалися лише вироки чи частини інших документів. Наразі це комплекс документів, які показують історію в нюансах, оцінках, свідченнях, експертизах, довідках.

Інші 10% видання – інтерв’ю, публіцистичні твори, що допомагають переусвідомити п’ять років життя стуса.

Цієї осені книгу презентуватимуть в США. За словами автора, представити видання “Справа Василя Стуса” кличуть у Францію, Польщу, Естонію.