У Сумах пройшла акція за припинення вбивств безпритульних тварин в Україні

Сьогодні біля 50 сумчан вийшли на зоозахисний мітинг "Україна – не шкуродерня!". У рамках Всеукраїнської акції відповідні мітинги пройшли також у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Миколаєві, Івано-Франківську, Житомирі, Кропивницькому та інших містах.


Приводом до протесту стало масове вбивство собак у комунальному притулку для тварин у місті Миколаєві. 16 липня там за ухвалою мера, директор комунального підприємства "Центр захисту тварин" дав розпорядження на вбивство 150 тварин, що перебували в муніципальному притулку, повідомляє в соціальній мережі Facebook волонтерка "Дому Сірка" Людмила Рой.

Активісти вимагають відкрити кримінальне провадження проти директора притулку для тварин, також вони кажуть, що винні лікарі, які сфальшували дані про діагнози чотрилапих. Медики, зі слів учасників акції, назвали цілком здорових собак агресивними та хворими, надавши відповідні дозволи на вбивство.

Активісти збирають підписи під відповідним зверненням до Президента України, Верховної Ради та правоохоронних органів.

"Ми втомилися від безкарності збоченців і шкуродерів. Вимагаємо припинити масове вбивство безпритульних тварин, покласти край бездіяльності поліції, судів та органів влади у питаннях захисту тварин", – зазначили учасники акції.

Вони вимагають:

– негайно припинити вбивства безпритульних тварин і вирішувати проблему чисельності виключно гуманними методами;

– притягнути до кримінальної відповідальності Олександра Голобродського за ч. 3 ст. 299 КПК України, за масове знищення тварин;

– зняти Олександра Сенкевича з посади мера міста Миколаїв.

У Сумах до учасників акції ніхто із влади не вийшов.