У Сумах пройшов турнір із плавання пам’яті Максима Савченка

4-5 березня в Сумах на базі школи № 7 уже втретє проходили Всеукраїнські змагання з плавання, присвячені пам’яті загиблого земляка, капітана ЗСУ Максима Савченка. Організаторами заходу виступили КУ ССШ № 7, яка носить ім’я Героя та Благодійний фонд «Сагасітас-Україна».


Командир взводу, заступник командира мінометної батареї 95-ї аеромобільної бригади загинув під Лисичанськом 19 липня 2014 року. Тоді йому було всього 25.

Щороку змагання приурочують до дня народження Максима Савченка і щоразу вони стають все більш популярними. Цьогоріч до обласного центру приїхало близько 300 спортсменів з київської школи Яни Клочкової, Харкова, Лозової, Полтави, Комсомольська, Шостки та, звичайно ж, із Сум.

Діти віком від 6  до 17 років змагалися в різних вікових категоріях, видах плавання, естафеті, тому в своїх видах переможцями стали майже 70 спортсменів.

Відвідала змагання і мама Максима – Марина Савченко. «Я поспілкувалася з юними спортсменами, які дізналися, хто такий Максим Савченко, як він загинув, захищаючи Батьківщину. Я розповіла про життя сина, як він дбайливо ставився до своїх товаришів і підлеглих, кажучи: «Для мене головне, щоб ви були живі». А сам не зміг оминути смерті, виконуючи бойові завдання», – розповіла мати загиблого. Вона побажала всім тільки спортивних перемог, щоб діти ніколи не дізналися, що таке війна, і щоб їх ніколи не спіткала біль втрати.

Представник «БФ Сагасітас-Україна» Михайло Подолін передав слова вітання спортсменам і від батька Максима – Сергія Савченка, який зараз знаходиться в АТО. Він побажав дітям здоров'я, успіхів у навчанні та спорті і сказав, що наразі він разом з товаришами гордо тримає Прапор України там, де йде війна, а дітям побажав, аби вони завжди високо піднімали прапор спортивних перемог.

Нагороди дітям – грамоти, медалі, пам'ятні календарі з портретом Максима Савченка, брелоки – вручали Марина Савченко, директор сьомої школи Олександра Деменко і представник БФ «Сагасітас-Україна» Михайло Подолін.

Останній зазначив, що турнір не відбувся б на такому високому рівні, якби не доклала максимум зусиль для цього представниця БФ «Сагасітас-Україна» Катерина Рибалко. І звернувся до спортсменів: «Я дякую вам за те, що ви  своїми успіхами у навчанні і спорті вшановуєте ім’я нашого земляка Максима Савченка. Такими заходами ми показуємо, що в нашій країні з’явився новий пантеон Героїв України. Ми повинні цінувати їх подвиг і пам’ятати, що вони загинули в ім’я України, в ім’я нас із вами».