У Сумах розблоковано роботу “Сбербанка России”

Два відділення ПАТ "Сбербанк" – української "дочки" Ощадбанку Росії – в містах Суми та Вінниця розблоковані, їх робота відновлена, повідомляють у прес-службі банку.


У той же час робота ще трьох відділень – у Києві, Дніпрі та Запоріжжі – як і раніше заблокована протестуючими.

Нагадаємо, 22 березня учасники «Національного корпусу»,  «Свободи» та інші активісти блокували роботу Сбербанку в Сумах. Вони заклеїли двері та вікна установи листівками з надписом «Геть окупантів!»

Таким чином учасники акції закликали бойкотувати діяльність банку, гроші якого відправляються у Російську федерацію. Вкладників просять забрати свої вклади з ворожої установи.

У свою чергу Сбербанк ввів ряд обмежень для українців, пояснивши ці заходи необхідністю забезпечити стабільність в обслуговуванні клієнтів в умовах протизаконних дій стосовно фінустанови.

Національний банк України (НБУ) ініціював введення відносно українських "дочок" державних банків РФ санкцій у вигляді заборони на виведення капіталу за межі України, зокрема в Росію. Введення санкцій в НБУ пояснили необхідністю збереження фінансової стабільності і повного виконання українськими банками з державним російським капіталом зобов'язань перед клієнтами.