У Сумах спростували фейкову інформацію про ліквідацію четвертої школи

Тема відродження старого корпусу колись реального училища, а нині четвертої школи, продовжує активно обговорюватися в сумському співтоваристві. Більшість розуміє, що іншого шляху, як залучення приватних інвестицій для такого великого проекту – просто немає.


Однак, знаходяться деякі зацікавлені особи, що навмисно намагаються вставляти палиці в колеса, щоб сумчани не змогли отримати ще одну чудову архітектурну гордість – відреставрований корпус четвертої школи, який вже понад 20 років перебуває в аварійному стані і не використовується за своїм призначенням. Причому, справа зайшла настільки далеко, що почали поширюватися відверті фейки про те, що четверта школа після цього припинить своє існування.

У зв'язку з цим, ініціатор даного проекту, сумська гімназія «Просперітас» розмістила відповідну заяву:
«Заява Сумської пріватної гімназії та НВК «Просперітас» стосовно відродження аварійного корпусу четвертої школи

Останнім часом у соцмережах та ЗМІ активно обговорюється тема відродження нашим закладом аварійного корпусу ЗОШ №4 імені Героя України Олександра Аніщенка. Шириться багато різноманітної информацыъ, у тому чіслі й відвертої неправди, що може негативно вплинути як на іноземних інвесторів, якіх плануэ залучити наш заклад, так і сумська громадськість, що може втратити шанс на відкриття у місті шкільного навчального закладу європейського зразка.
У зв’язку із цим хочемо повідомити наступне:
1. Мова йде лише про один корпус четвертої школи, який сьогодні знаходиться в аварійному стані і, скоріше, становить небезпеку для учнів тієї ж школи, ніж приносить якусь користь. Дане приміщення уже близько 20 років простоює і, враховуючи, складну економічну ситуацію у державі та заборону змінювати профіль використання приміщення (тобто звичайний бізнес не може його отримати, так як там можна лише навчати дітей, чим і займається наша установа), навряд чи в найближчі десятиліття зможе бути відремонтоване. Тобто від того, що наш заклад буде працювати у цьому корпусі, життя самої четвертої школи ніяк не зміниться – вона як займають сьогодні свої приміщення, так і будуть це робити далі.
2. Закиди про те, що керівництво четвертої школи разом із деякими депутатами і представниками влади навмисно затягують процес, щоб отримати від нас якийсь зиск – вважаємо необгрунтованими. Наразі у нас триває дискусія, і така контрпродуктивна позиція скоріше свідчить про обережність народних обранців щодо нової справи, а не про бажання “нагріти” на ній свої руки. Переконані, що ретельно розібравшись у ситуації, буде прийняте позитивне рішення по створенню приватної школи європейського зразка.
3. Інформацію про те, що на території аварійного корпусу четвертої школи діє наркопритон, – ми теж не можемо підтвердити, так як наразі наші спеціалісти поки ще не були допущені безпосередньо на сам об’єкт і не мали змоги ретельно все обстежити. Але, як тільки такі випадки нами будуть виявлені, обіцяємо одразу поінформувати про них поліцію.
Керівництво гімназії “Просперітас” вірить, що спільними зусиллями в місто Суми можна залучити іноземні інвестиції в освіту і на радість усім жителям в обласному центрі з’явиться ще одна чудова архітектурна на освітянська перлина!
Разом ми досягаємо неможливого!
P.S. На фото можна побачити, у якому стані знаходиться будівля зараз та якою вона може бути після реставрації».

Як бачимо, навчальний заклад чітко дало зрозуміти, що життя четвертої школи не тільки не погіршиться від того, що буде відремонтовано аварійний корпус, але і стане більш безпечним, так як діти перестануть піддаватися ризику загинути під його завалами. У зв'язку з цим, різні фейки по затягуванню процесу, можна, скоріше, розцінювати як звичайну спекуляцію на почуттях сумчан, ніж реальне бажання зробити життя міста краще.

Також викликають настороженість і заяву щодо наркопритонів. І хоча самі педагоги цю інформацію не підтвердили, але судячи з того, що наркодилери вже не бояться продавати свій товар відкрито через графіті по всьому місту, – ніякого сюрпризу не буде, якщо і в руїнах цього будинку дійсно знайдуть шприци та іншу наркоманську атрибуцію. Тому питання якнайшвидшого ремонту аварійного корпусу актуальне ще й з цього боку, як ніколи.