У Сумах створять хоспіс

Про це під час брифінгу журналістам повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко.


«На сьогодні в області функціонують вже 95 ліжок хоспісної паліативної допомоги в Білопільському, Краснопільському, Лебединському і Середино-Будському районах, – зазначив Сергій Бутенко. – Зараз ми працюємо над обласною програмою паліативної хоспісної допомоги, вона буде підкріплена фінансовим ресурсом. Це прорив дуже серйозний в області. Адже орієнтовно на Сумщині 30 тисяч самотніх людей, 14 з них лежачих».

За словами начальника управління охорони здоров’я, медична допомога, коли людина до останнього подиху перебуває під наглядом лікарів, –  це європейський підхід. І наша область у цьому не відстає.

«На жаль, у місті Суми у нас немає жодного хоспісного закладу, – зауважив посадовець. – Двоє ліжок, які розміщені у Сумському обласному диспансері радіаційного захисту населення, потреби в такому виді допомоги не задовольняють. Тому ми плануємо у Сумах створити відділення хоспісної допомоги».