У Сумах відбулась перша секторальна стратегічна сесія у галузі освіта

У Сумах відбулась перша секторальна стратегічна сесія у галузі освіта, до участі в якій долучились керівництво міста, депутати міської ради, освітяни та батьки сумських школярів, інформує офіційний сайт Сумської міської ради


Міський голова Олександр Лисенко подякував усім, хто виявив бажання висловитись щодо майбутнього розвитку освітньої галузі Сум.

«Дана секторальна стратегічна сесія покликана зібрати та систематизувати думки педагогів та батьків з приводу головних проблем у сфері освіти, які на сьогодні існують в нашому місті. Разом ми зможемо окреслити найбільш вагомі та знайти шляхи їх вирішення. Всі ті напрацювання, які нам вдасться зробити під час сесії, обов’язково будуть опрацьовані та внесені до Стратегії розвитку Сум», – сказав Олександр Лисенко.

Начальник профільного управління Антоніна Данильченко представила аудиторії сучасну проблематику сумської освіти. Серед озвучених питань, які мають вирішуватись першочергово, посадовця назвала економічні виклики, пов’язані із запровадженням концепції «Нова українська школа», створенням освітнього середовища «Новий освітній простір» та здійсненням заходів для забезпечення територіальної доступності та комфортності закладів освіти міста; низький рівень мотивації педагогічних працівників до професійної діяльності та зростання, зниження суспільного престижу педагогічної праці; високу енергозатратність будівель закладів освіти в умовах постійно зростаючих цін на енергоресурси, що призводить до збільшення видатків міського бюджету; невідповідність форм і методів навчання запитам сучасного суспільства.

Аби ж доповнити цей перелік, учасникам запропонували розділитись на групи, озвучити та записати власне коло проблем в освітній галузі. Результат роботи таких воркшопів показав, що у більшості учасників думки збігались.

Здебільшого як педагогів, так і батьків, хвилюють недостатність фінансування освітньої галузі, комфортність умов та безпека закладів освіти, а також нестача освітянських кадрів.

Всі ці побажання та зауваження, повідомив секретар міської ради Андрій Баранов, вже протягом сьогоднішнього дня будуть опрацьовані, систематизовані та узагальнені. Надалі їх обов’язково обговорюватимуть під час наступних секторальних стратегічних сесій.

Після обробки експертами найбільш значущі питання знайдуть своє відображення у Стратегії розвитку міста до 2027 року.

Насамкінець профільний заступник міського голови Віра Мотречко подякувала всім учасникам першої секторальної стратегічної сесії в сфері освіта. Оскільки вдалось не лише обговорити те, що хвилює сьогодні батьків і педагогів, але й ранжувати та пріоритезувати проекти, які потребують реалізації.

 

  •