У Сумах відбулися заходи, присвячені Дню захисника України

14 жовтня на велике православне свято Покрови Пресвятої Богородиці в Сумах пройшли урочисті заходи, присвячені Дню захисника України.


Тисячі жителів міста та області, – військовослужбовці, волонтери,  представники трудових колективів, громадських організацій та духовенство зібралися разом, для того щоб віддати шану усім захисникам.

Розпочався День захисника України молебнями в храмах області за українське військо. Далі відбулось покладання квітів до пам'ятних знаків та могил загиблих військових, братської могили «Мати-Батьківщина» та Меморіального комплексу «Вічна слава».

Кращих військовослужбовців Сумщини, які проявили неабиякий героїзм та відданість Українівідзначив грамотами та подяками очільник обласних парламентарів Володимир Токар. Їх отримали Микола Бевз, Олександр Троян, Сергій Говорун, Юлія Наумова, Володимир Мартиненко, Валерій Шептун та Микола Казутін.

Голова ОДА Микола Клочко також привітав усіх присутніх зі святом. За сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня захисника України голова облдержадміністрації Грамотами та нагородами відзначив ряд учасників АТО, у тому числі й депутата Сумської обласної ради Едуарда Пінчука.

Під покровом святої Богородиці, крізь віки і війни, пронесли українці свою віддану любов до рідної землі. Її обрали покровителькою і наші славні предки-козаки. Тож 14 жовтня відзначають також День українського козацтва. Із цієї нагоди на площі Незалежності відбулась урочиста посвята малих сумчан у майбутні козаки.

Присутні на заході мали можливість побачити урочисте проходження військових підрозділів та оглянути виставку військової техніки.