У Сумах відкрили сучасні навчально-практичні центри для слюсарів та електромонтажників

На базі Сумського хіміко-технологічного центру професійно-технічної освіти та Сумського міжрегіонального вищого професійного училища відкрили сучасні навчально-практичні центри для слюсарів та електромонтажників.


«Конкурентоспроможність людини ринку праці залежить від рівня професійної підготовки кадрів. І саме дуальна форма здобуття освіти допоможе, щоб студенти здобули той безцінний досвід, який наблизить їхні навички до потреб ринку праці. А з іншого боку, це дозволить роботодавцям готувати собі кадри вже зі шкільних лав», – зазначила Вікторія Гробова.

Успішне функціонування таких закладів освіти зможе забезпечити не лише тісну співпрацю із замовниками робітничих кадрів для конкретних потреб підприємств регіону, а й модернізувати матеріально-технічну базу навчальних закладів відповідно до рівня сучасного виробництва. Новостворені центри обладнані за новітніми вимогами та повністю орієнтовані на потреби роботодавців.

Організація освітнього процесу з елементами дуальної форми навчання регулюється двохсторонніми угодами, а при наборі учнів за відповідною професією – тристороннім договором між підприємством, закладом освіти та учнем.

Аналіз результатів роботи за вищезазначеною формою навчання протягом двох років показав підвищення рівня навчальних досягнень учнів в середньому на 8%, збільшення до 80% працевлаштування випускників, що навчалися за дуальною формою навчання. За рахунок підприємств придбано спецодяг на суму 3,7 тис. гривень, а оплата праці учнів становила понад 750 тис. гривень.

У 2017/2018 навчальному році за дуальною формою навчання підготовка здійснювалася в 6 закладах професійної (професійно-технічної) освіти за 7 професіями. До навчання залучено 118 учнів, укладено тристоронні договори із 19 підприємствами та установами. У 2018/2019 навчальному році – в 11 закладах за 14 професіями у співпраці з 55 підприємствами-партерами. У 2019/2020 навчальному році – у 12 закладах професійної (професійно-технічної) освіти за участю 38 підприємств підготовка здійснюється за 17 професіями електротехнічного напряму, легкої промисловості, торгівлі та громадського харчування, автомобільного і залізничного транспорту, сільського господарства.