У Сумах відзначили День партизанської слави

22 вересня в обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня партизанської слави.


Цього дня ветерани Другої світової війни, пересічні сумчани, серед яких було багато молоді, а також представники обласної та міської влади зібралися біля Монументу «Героям Сумщини», аби вшанувати пам’ять про партизанів і підпільників.

Перд присутніми виступили керівники області та міста, депутати. Всі наголошували на тому, що Сумщина стала колискою партизанського руху. Об’єднаний Путивльський  загін під командуванням Сидора Ковпака одним з перших почав вести успішну боротьбу з окупантами, подолавши складний шлях від Путивля до Карпат. Сумщина також пишається тим, що у селі Дубовичи Кролевецького району на окупованій гітлерівцями території 23 лютого 1942 року відбувся єдиний у історії війни парад партизан.

Завдяки подвигам ветеранів, їхньому патріотичному вихованню сьогоднішні захисники України, не вагаючись, взяли до рук зброю, аби відстоювати незалежність своєї держави. Близько 10 тисяч жителів Сумщини захищали і захищають кордони на Сході країни. На жаль, біля 150 наших воїнів віддали життя за мирне небо. Ми завжди їх пам’ятатимемо…

За роки війни партизанами було здійснено 19 рейдів, здолано 52 тисячі кілометрів, близько 180 тисяч осіб пройшло через партизанські загони. Кожен десятий партизан не повернувся з поля бою. Підпільниками та партизанами було знищено близько 465 тисяч фашистів та їхніх посібників.