У Сумах вперше проведуть фестиваль літніх людей

Із нагоди Міжнародного дня людей похилого віку в Сумах вперше проведуть фестиваль літніх людей «Золотий вік – вік активного довголіття»


Детально про захід зранку на брифінгу розповіли директор КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» Інна Галіченко та голова ветеранської організації ПАТ «Сумихімпром» Валентина Моісеєнко. Повідомляє офіційний сайт Сумської міської ради.

Як зазначила Інна Галіченко, фестиваль організовують, аби сформувати у сумчан поважного віку активну життєву позицію та спонукати їх до здорового способу життя, а також подати приклад молоді, яка почасти віддає перевагу пасивному дозвіллю.

Фестиваль поєднає в собі низку заходів спортивного, культурного, історичного, розважального, психологічного характеру.

У перший день, 1 жовтня, о 8:00 у Легкоатлетичному манежі СумДУ (вул. Прокоф’єва, 38/1) розпочнеться спортивна частина заходу, де на учасників чекають змагання з дев’яти видів спорту. Окрім звичних, як-то, біг, шашки, дарт, тощо, будуть і несподівані – «Універсальний спортсмен» і «Універсальний силач». Змагання проходитимуть окремо по вікових категоріях: від 50+ до 80+. Всі охочі зможуть спробувати себе у йозі, дізнатись про скандинавську ходьбу, навчитись танцювати Zumba.

Наступний день фестивалю, 2 жовтня, пройде під знаком краси та мистецтва. Із 13:00 до 19:00 у Конгрес-центрі СумДУ (вул. Покровська, 9/1) відбудуться фотовиставка «Яскраві спогади», виставка творчих робіт слухачів Університету третього віку, майстер-класи мистецьких технік, показ мод «Золотий вік краси», літературний вечір, де охочі зможуть продекламувати авторські вірші, гуморески, нариси.
Фінальною нотою фестивалю стане інтерактивна вечірка для всіх учасників, з привітаннями і найкращими побажаннями від ансамблю «Червона калина».

Як зазначила директор терцентру «Берегиня», майстри, які не в змозі самостійно пересуватись, можуть подати роботи на виставку через інших осіб.
Єдина умова для учасників творчих та спортивних заходів – попередня реєстрація. Зробити це можна за номерами: 32-77-74 або (050) 405 56 70 (обов’язково зазначити, що це щодо фестивалю).

Наступними днями літні сумчани також не матимуть часу для суму та нудьги. 3 жовтня у приміщенні терцентру (вул. Інтернаціоналістів, 18) відбудеться заняття з геронтології, також тут всім охочим вимірюватимуть рівень цукру в крові (9:00 – 13:00), на 4 жовтня запланована екскурсія містом (10:00 – 12:00, збір від вул. Інтернаціоналістів, 18), 5 жовтня із сумчанами поважного віку проведуть заняття з фінансової грамотності (13:00 – 15:00, вул. Інтернаціоналістів, 18), 6 жовтня відбудеться велопробіг (9:00 – 12:00, район аеропорту).
«Дуже хотілося б, щоб у ці дні наше старше покоління не залишались удома, а приєднувались до масових заходів. Якщо хтось із певних причин не може бути учасником, він може бути глядачем. Для них у нас теж буде чимало цікавого», – зауважила Інна Галіченко.

У дні, що залишились до фестивалю, працівники терцентру «Берегиня» активно поширюватимуть інформацію про захід серед аудиторії, на яку він розрахований. У питанні інформування вони тісно співпрацюють із ветеранськими організаціями, серед таких і ветеранська організація ПАТ «Сумихімпром». Її голова Валентина Моісеєнко назвала проведення такого фестивалю правильним і потрібним, адже такого роду заходами літні сумчани, почасти обділені. Окрім цього, популяризація активного способу життя серед літніх людей можливість поліпшити фізичне та психічне здоров’я містян поважного віку.