У Сумах вшанували пам’ять Героя України Олександра Аніщенка

У роковини загибелі полковника СБУ Олександра Аніщенка його пам’ять вшанували на мітингу-реквіємі у школі, яка носить його ім’я.


На заході, організованому учнями та педколективом загальноосвітньої школи № 4, якій у травні 2015 року присвоєне ім’я  Героя України Олександра Аніщенка, своїми спогадами про її випускника та вчителя поділилися його рідні, колеги та друзі.
Із побажаннями миру до всіх присутніх звернувся батько Олександра – Григорій Миколайович. Він закликав юних громадян України берегти свою Батьківщину так щиро і самовіддано, як його син та тисячі захисників, які стали до бою з ворогом. 

Перший заступник начальника Управління СБУ в Сумській області Юрій Захарченко зазначив, що пам'ять про Олександра Аніщенка живе в серцях всіх, хто його знав, а також в добрих справах та починаннях, які його рідні, друзі та колеги присвячують світлій пам’яті Героя.

Біографічна довідка
Народився Олександр Аніщенко 17.12.1969 у Сумах.
Навчався у Сумській середній школі № 4.
З 1987 по 1993 – студент Сумського державного педагогічного інституту ім. А.С. Макаренка.
Під час навчання з 1989 по 1990 роки працював у 4-й школі вчителем фізкультури.
З 1990 по 1992 – пожежник воєнізованої пожежної частини.
В УСБУ в Сумській області служив з 1993 р.
З 2008 р. – заступник начальника відділу Центру спеціальних операцій  боротьби з тероризмом і захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів СБУ в УСБУ в Сумській області.
5 травня 2014 р. поблизу м. Слов’янськ  загинув при виконанні службового обов’язку, рятуючи своїх товаришів.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу, Указом Президента України від 20.06.2014 № 543/2014 полковник Аніщенко Олександр Григорович нагороджений Орденом  Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).
2 вересня 2014 згідно з рішенням  Сумської міської ради Олександру Аніщенку присвоєне звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).
За виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України від 02.01.2015 № 1/2015 полковнику Аніщенку Олександру Григоровичу присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

У травні 2015 року згідно з рішенням Сумської міської ради Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеней № 4 присвоєне ім’я Героя України Олександра Аніщенка. 

У травні 2016 р. одній з вулиць м. Суми присвоєне ім’я Героя України Олександра Аніщенка.